Szczęśliwa końcówka sezonu...

• autor: admin, 2009-06-22 15:51
Pomimo porażki w ubiegłą niedziele z LZS-em Czyżowice, nasi piłkarze zdołali utrzymać się w B-klasie, a wczoraj okazali się lepsi od LZS-u z Rzepc wygrywając 3:2.
       W niedziele 14 czerwca, LZS Dytmarów udał się na przedostatni, ale jakże ważny mecz do Czyżowic. Wynik otworzył w 6 min strzałem zza linii pola karnego Grzegorz Mielnik. Gospodarze zdołali wyrównać w 27 min po błędzie naszej obrony, a chwile później drużyna Czyżowic wyszła na prowadzenie, po bramce zdobytej ze spalonego. Po przerwie nasi piłkarze wykorzystali błąd defensorów LZS-u Czyżowice, a piłkę do pustej bramki skierował Marcin Mroczek. niestety kolejne gole zdobywali już tylko gospodarze. Najpierw w 53 min po strzale głową Koźmic po raz trzeci wyciągał piłkę z siatki, a w 67min po faulu naszego bramkarza sędzia podyktował rzut karny i tym samym LZS Czyżowice ustalili wynik spotkania na 4:2. Drużyna gospodarzy kończyła mecz w dziesiątkę ponieważ w końcówce spotkania czerwoną kartkę za uderzenie w twarz Kowalskiego zobaczył jeden ze stoperów.

Pomimo porażki Dytmarów utrzymał się w B-klasie za sprawą Partyzanta Kazimierz, który w tym samym czasie pokonał LZS Raszową 2:3 i przypieczętował pozostanie w A-klasie na następny sezon. Dzięki temu zwycięstwu z prudnickiej "Bundesligi" spada jedynie jedna drużyna - LZS Polkon Konradów.

Wczoraj o godz. 16:00 rozegrano ostatnią kolejkę sezonu 2008/2009. Mimo zapewnionego utrzymania LZS Dytmarów nie zamierzał odpuścić tego meczu. Nasi piłkarze pokonali LZS Rzepce 3:2 Zajmując ostatecznie 9 pozycję w tabeli.
Do przerwy utzymywał sie wynik 1:1 po bramce Kamila Mięczakowskiego dla naszego zespołu. W drugiej części spotkania nasi piłkarze już śmielej atakowali na bramką przeciwnika i w końcu po wzorowo wyprowadzonej kontrze gola dającego prowadzenie zdobył Mateusz Kowalski. Chwilę później sędzia spotkania wskazał na "wapno", a do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Piotr Jakubiak i pewnym strzałem w prawy róg podwyższył na 3:1. Już w końcówce spotkania w polu karnym faulował Marcin Łojek. Koźmic wyczuł intecje strzelającego, lecz nie zdołał obronić strzału z rzutu karnego.
Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i LZS Dytmarów pokonał zespół z Rzepc 3:2.

Sezon ligowy dobiegł już końca, lecz nasi piłkarze już w tą niedziele 28.06.2009r. podejmą na włsnym obiekcie w ramch Pucharu Polski w ćwierćfinale rozgrywek LZS Ścinawę Nyską, która zakończyła sezon w A-klasie na 4 miejscu. Mecz odbędzie się o godz. 17:00.