Image video hosting by TinyPic

Aktualności

Ligota pokonana!!!

• autor: admin, 2009-06-11 21:05

Piłkarze z Dytmarowa pokazali pazur w meczu z Ligotą Radostynia wygrywając 0:2 i tym samym nasi piłkarze mogą być już myślami przy następnym meczu pucharowym z...

Skład w jakim wystąpiła nasza drużyna: Koźmic Bogdan (Br), Jakubiak Piotr, Jodłowski Andrzej (C), Kurowski Krzysztof (Muniak Łukasz), Ziobrowski Daniel, Mielnik Grzegorz, Mięczakowski Kamil, Gaura Łukasz (Marmoń Kamil), Smoter Dawid, Kowalski Mateusz, Krzywoń Grzegorz.

Bramki: 3' Ziobrowski, 50' Kowalski

Dzisiaj o godz. 17:00 na boisku w Ligocie Bialskiej, LZS Dytmarów podejmował występującą na co dzień w C-Klasie Ligote Radostynia. Spotkanie rozpoczęło się po myśli naszego zespołu, ponieważ już w 3 min po technicznym strzale Ziobrowskiego z rzutu wolnego z około 20 metrów piłka odbijając się jeszcze od słupka ląduje w siatce. Ligota mogła błyskawicznie doprowadzić do remisu. W 5 min bo błędzie sędziego, który nie zauważył spalonego w sytuacji „1 na 1” z Koźmicem znalazł się napastnik gospodarzy, lecz nasz bramkarz popisał się niebywałą interwencją uchraniając Dytmarów od straty gola. Przez całą pierwszą połowę na boisku dominowali piłkarze Radostyni, ale piłki po ich strzałach nie potrafiły znaleźć drogi do bramki. Mówi się, że szczęście sprzyja lepszym. Tak można było powiedzieć po sytuacji z 21 min. Wtedy to, zawodnik Ligoty nie trafił w piłkę, która zmierzała wzdłuż pustej bramki Dytmarowa. Wydawało się, że gospodarze doprowadzą do wyrównania jeszcze przed przerwą, lecz to nasi piłkarze po 45 minutach nadal prowadzili 0:1. Po przerwie gra naszego zespołu uległa poprawie. Wynik już w 50 min ustalił Kowalski. Wykorzystując błąd obrońcy perfekcyjnie przelobował bramkarza zdobywając przepiękną bramkę. Po tym golu Radostynia rzuciła się do ataku, ale na szczęście w bramce Dytmarowa stał fenomenalnie spisujący się tego dnia Bogdan Koźmic. Niestety wspaniałe widowisko postanowił popsuć sędzia tego spotkania, który często błędnymi decyzjami doprowadzał do czerwoności zawodników obu drużyn. Gra niepotrzebnie zrobiła się zbyt ostra i agresywna. Piłkarzom w niektórych sytuacjach puszczały nerwy czego wynikiem były zaostrzone potyczki słowne. Na drugi plan zeszła gra w piłkę, a zawodnicy bardziej koncentrowali się na kopaniu nóg przeciwnika niż futbolówki.

Nieskuteczność w tym meczu Ligoty Radostyni była piorunująca. W licznych sytuacjach sam na sam nie potrafili pokonać naszego bramkarza. Na przeszkodzie stanęła im także w 71 min poprzeczka, w którą trafiła piłka po strzale jednego z pomocników. W  78 min na boisku w miejsce Kurowskiego pojawił się Muniak, a 5 minut przed końcem spotkania Gaurę zmienił K. Marmoń. Do końcowego gwizdka sędziego bramki już nie padły i tym samym Dytmarów pokonał w Ligocie Bialskiej Radostynię 0:2.

W następnej rundzie Pucharu Polski LZS Dytmarów zmierzy się ze Ścinawą Nyską. Dokładna  zapowiedź tego spotkania już wkrótce.

Z powodów technicznych nie możemy w inny sposób przedstawić składu naszego zespołu. Jednocześnie niemożliwa jest ocena zawodników. Jeśli zależy Ci na przedstawieniu oceny gry zawodników w tym meczu napisz ją w komentarzu.